MULIGKUGLE med kæde, 18 karat guld/sølv, dateret 1928.

1110165. MULIGKUGLE med kæde, 18 karat guld/sølv, dateret 1928.

Oplukkelig kugle med 18k rødguld i spænder, vedhæng og låg. Inderside i sølv med indgraverede symboler. Diameter kugle ca 1,5 cm. Tværlængde ca 4 cm. Panserled i 18k rødguld, længde ca 100 cm, vægt ca 11 gram.

Indgraveret navn og dato. Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.319