110734. Kuffert, metalplade, tidligere ejer, Francoise Prévost, første halvdel af det 20. århundrede.
Sortlakeret metalplade med træ- og messingbeslag, bakkemærket, Trunk & Bag Dep. Henry Morgan, Colonial House Montreal Canada.
Herkomst: Tidlig ejer, skuespillerinde, Miss Francoise Prévost.
Længde 97, dybde 54.
Brugsslitage, revnet læderhåndtag, buler ridser.