OLSSON, MARTIN (RED.). Vasagrav i Uppsala domkirke.

1107321. OLSSON, MARTIN (RED.). Vasagrav i Uppsala domkirke.

Historisk, kunst- og kulturhistorie samt medicinsk og antropologisk forskning af Martin Olsson, Torsten Lenk, Eva Bergman og Bo E. Ingelmark under redaktion af Martin Olsson.

Nordisk dybtryk. Stockholm 1956. 257 sider + 96 plader. Rød hel læderrem. Helt guld skåret. Kassette. Bibliofil udgave trykt i 100 nummererede eksemplarer, hvoraf dette er nr. 23 Trykt på papir fra Gelder Zonen.

Brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsspor.

Antal besøg: 524