1107001. VASE OG PLATE, Estrid Ericson for Svenskt Tenn.
Vase. Engel stemplet og dateret B8 (1928). Højde 20 cm. Diameter 9 cm. Fad Angelstemplet og dateret N8 (1939) Højde 2 cm. Diameter 11 cm. Indretning med Stockholms slot.