1103828. SERVICE, 100 stk., porcelæn, "Forma", Olle Alberius, Rörstrand.
10 kaffekopper, 8 kaffekopper, 8 tekopper, 10 teunderkopper, flødekande, sukkerkande, kaffekande, 9 æggekopper, 2 skåle, 2 skåle med hanke, 3 dessertskåle, 11 middagstallerkener, 5 forretstallerkener, 11 dybe tallerkener, 5 plader, 2 saucekander, gulerod med låg, skål, 2 runde bageforme, 7 bageforme.
Brugsslitage. Kantstødt, ridser, misfarvninger, mindre skader forekommer.