SKÅL, glas, Tusind Vinduer, Simon Gate, Orrefors.

110176. SKÅL, glas, Tusind Vinduer, Simon Gate, Orrefors.

Klar glasmasse. Jordindretning. Underside signeret Orrefors G 0395-131.
Højde 12,5 cm Diameter 21,5 cm.

Nogle meget små ridser. Underside gavegravering fra Socialministeriet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.858