STOLE, 2 stk. "Fanett" + TABEL, med top "Virrvarr".

110158. STOLE, 2 stk. "Fanett" + TABEL, med top "Virrvarr".

Stolene Design Ilmari Tapiovaara for Edsbyverken 1955. Formstøbt sæde. Stemplet.
Bordet med informeret i bog. 68,5 (udtræk 118,5 cm) x 59,5 cm. Højde 73,5 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 3.007