1101157. JONAS HAFNER. (*Augsburg 1940) - 3 blade.
Hafner, Jonas (*Augsburg 1940 -, tysk kunstner, studerede ved Kunstakademiet i Düsseldorf hos Dieter Roth og Joseph Beuys, professorat i Augsburg og Hamburg) - 3 ark: 1 "Spørgsmålet om naturen", radering, signeret i hånden, ( 19)75 dat., "IX/XV" nr., plademål ca. 29,5x21,5cm, 2 litografier "Power of Botany" og "Last des Ruhms", begge signeret i hånden, (19)70 dat., " 26/33" num ., Arkmål ca. 61x44cm hver.
Litografier bølgede, den ene med en plet i venstre margin.