110050. BENGT LINDSTRÖM. Olie på plast model, signeret.
Objektmalet model af Volvo 240 GLT. I plexiglas kassette. Længde 23 cm.
Ifølge oplysningerne en af tre signerede kopier lavet i samarbejde med Volvo i 1980. Model til skulpturen "Tors Hammare" som er placeret i Östersund.