BENGT LINDSTRÖM. Olie på plast model, signeret.

110050. BENGT LINDSTRÖM. Olie på plast model, signeret.

Objektmalet model af Volvo 240 GLT. I plexiglas kassette. Længde 23 cm.
Ifølge oplysningerne en af tre signerede kopier lavet i samarbejde med Volvo i 1980. Model til skulpturen "Tors Hammare" som er placeret i Östersund.

Omfattende varmeskader.

Kunstner/designer

Bengt Lindström (1925–2008)

Få foretaget en gratis vurdering!

Omfattende varmeskader.

Kunstner/designer

Bengt Lindström (1925–2008)

Antal besøg: 3.877