109942. FIGUR, stentøj, Malin, Lisa Larson, Gustavsberg.
Pige med kat. Delvis glaseret. Underside stemplet i varen og mærket Malin.
Højde 19 cm.
Malin blev designet i 1962 og er en del af Larsson's kids-serien.
Glasur med krakeleringer. Etiketmærkning med kraftig slitage.
Højde 19 cm.