1098047. ALBERT GLEIZES (1881-1953). Ingen titel.
Blæktegning og blækvask på papir Signeret og dateret 1950. Referencebibliografi: Daniel Robbins, Pierre Georgel og Anne Varichon, "Albert Gleizes. Catalog raisonné", Paris, Somogy Éditions d'Art og Fondation Albert Gleizes, 1998, bind. II, s. 785-787 19x19cm.