SOFA, Karl Johan, 1800-tallet.

1076336. SOFA, Karl Johan, 1800-tallet.

Sofa med foldbare armlæn, aftageligt sæde og med opbevaring nedenunder.
Længde 210, ryghøjde ca 112, sædehøjde 46 cm.

Et armlæn, der er langsomt til at folde ned.
Betræk med mindre pletter og noget trådtræk.
træramme med Overfladeslitage, ridser og mærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 4.187