HUSHOLDNINGSBØLGE, sandsynligvis Ticka lavet af Karlsson, Sverige, midten af det 20. århundrede.

107127. HUSHOLDNINGSBØLGE, sandsynligvis Ticka lavet af Karlsson, Sverige, midten af det 20. århundrede.

Hvidlakeret metal. To skåle i rustfrit metal.
Længde ca. 30 cm inkl mindre skala.
Bredde 10 cm.
Højde 21 cm inkl vægt.

Mindre ridser og misfarvninger. Ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Bredde 10 cm.
Højde 21 cm inkl vægt.

Antal besøg: 5.900