1070915. ARNE JACOBSEN. Skrivebord, teaktræ, Danmark. Herkomst familie L. P. Jørgensen for økonomidirektør Novo1934-1972.
Længde 170, bredde 85, højde 76 cm.
Brugsslitage, løs skive, mærker på skive, samt finerreparation og finerskader.
Nøgler mangler.
Arne Jacobsen (1902–1971)