KUNSTBØGER, 8 stk., Chagall, Miró, Picasso, Max Ernst.
1067590. KUNSTBØGER, 8 stk., Chagall, Miró, Picasso, Max Ernst.
Svensk kunst efter 1945, Olle Granath.
Nyt svensk kunstnergalleri, Swedish Nonfiction Ab Malmö.
Hyldest til Max Ernst, med original litografi.
Hyldest til pablo Picasso, Tudor forlag, New York, med originalt litografi.
Chagall Monumental, numéro spécial de XX` siécle, med original litografi.
Hommage a Joan Miró, numéro spécial de XX´ siécle, med original litografi.
Chagall -Keramik-Skulptuer, André Sauret, med original litografi.
Farvel Picasso, Duncan, Times Books.
Brugsslitage.
Ikke fuldt gennemgået.
Originale litografier stadig i bøger, se beskrivelse.
Brugsslitage.
Ikke fuldt gennemgået.