106433. BARVAGN, anden halvdel af det 20. århundrede.
Fineret med forskellige træsorter. Rig intarsia dekoration med blomster. Kontureret form. Gennembrudt messing fælg. Holder til tre flasker.
Længde 74, bredde 43, højde 66 cm.