Brugsslitage. Læder med patina og pletter, stedvis hårdere på armremmen. Metal med overfladepåvirkning/ridser. Mindre rust på spænde.
Varen kan ikke ses hos auktionshuset, men sælges via billeder. Efter at auktionen er vundet og betalt, er genstanden klar til afhentning hos auktionshuset efter 4 hverdage, alternativt klar til transport via Auctionet efter 4 hverdage. Ved returnering/fortrydelse skal alle tags/etiketter forblive på varen.