1061286. DØRKNAPPE, 6 stk, porcelæn, og PORCELEN PLADER, 2 stk.
Fire dørhåndtag med trykt dekoration med motiver af bejlende par. Porcelænstallerkenerne med malet blomsterdekoration. Længde 5- 18,5 cm.
Brugsslitage, ridser. En knop med noget løstsiddende. En knop med afslag og løs pasform.