105481. SKABSKAB, baroktype, 1700-/1800-t.
Egetræ. Profileret front og ender. Indrettet med 13 skuffer. Sammenkoblet base med spiralben. Længde 100, bredde 70, højde 174 cm.
Slitage, skader og tilføjelser. Nogle dele løse men inkluderet. Nogle skuffeknopper mangler.
Nøgler mangler.