ERNST WOLFHAGEN. Ernst Wilhelm Lotz - Vi fandt glans. Radering på lagt papir.
1050790. ERNST WOLFHAGEN. Ernst Wilhelm Lotz - Vi fandt glans. Radering på lagt papir.
Ernst Wolfhagen (22.08.1907 Hannover - 05.06.1992 Hannover). nøgen kvinde med stor kat. Signeret og dateret 1966 i grafit, løst indrammet bag glas.
mål ca. Ark 37,5 x 32,5 cm.
mål ca. Ark 37,5 x 32,5 cm.