CHIFFONJÉ, anden halvdel af 1800-tallet.

104562. CHIFFONJÉ, anden halvdel af 1800-tallet.

Egetræ. Fire skuffer. Forsiden er dekoreret med søjler. Nedklappelig klap med skuffer bag fineret med masur birk Længde 112, bredde 46, højde 127 cm.

Slitage, overdel med mindre revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 728