1043682. PETER TOFT (DANISH 1825-1901). JYLLANDS KYST, DANMARK.
Akvarel forhøjet med hvid Signeret og med titlen nederst til højre, indskrevet og dateret nov 1875 nederst til venstre 20,5 x 35 cm.
Under glas, uundersøgt ud af glaseret ramme. Let bølgethed på arket med nogle pletter af misfarvning ellers i original stand.