FRITZ KURZ. TAKKRONA, Orrefors, venetiansk type, første halvdel af det 20. århundrede.
1042959. FRITZ KURZ. TAKKRONA, Orrefors, venetiansk type, første halvdel af det 20. århundrede.
højde 85 cm, diameter ca 70 cm.
Brugsslitage. Der medfølger en ekstra blomst, en lampeholder af, en arm af, en kop knækket. 2 blade afbrudt, Kantstødt, Lys/el ikke funktionstestet eller gennemgået, funktionsgaranti ydes ikke. El trænger til eftersyn.