104227. SOFABORD, gustaviansk stil, anden halvdel af det 20. århundrede.
Rektangulær form. Kanyleret fælg. Nedadtil tilspidsede forbundne kanylerede ben. Trækbare skuffer på de korte sider.
Længde 114, bredde 57, højde 58 cm.
Delvis solbleget. Top med mat lak. Eventuelle mindre ridser eller afvisninger.