YDERFODER, flinttøj, Rörstrand, Jugend, begyndelsen af det 20. århundrede.

1034885. YDERFODER, flinttøj, Rörstrand, Jugend, begyndelsen af det 20. århundrede.

Dekoration af vegetation. Forgyldt glasur omkring munden. Stemplet Rörstrand. Højde 25 cm. Diameter 30 cm.

Overfladeslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Overfladeslitage.

Antal besøg: 342