SKÆNK, teaktræ, "Gigant", Nils Jonsson, 1960'erne. stemplet, Troeds.
Skydedøre. Fem skuffer. Længde 220. Bredde 45 cm. Højde 80 cm.
Brugsslitage, mindre mærker.