KAFFESÆT, 45 dele, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, Danmark.

1023530. KAFFESÆT, 45 dele, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, Danmark.

11 kaffekopper nr. 1549 højde 6 cm.
12 kaffefade nr. 1549 diameter 13 cm.
12 plader nr. 1625 17 cm.
2 fade nr. 1505 7 cm.
Kagefad nr. 1532 17,5 cm.
Kagefad nr. 1694 16 x 23 cm.
Kaffekande nr. 1794 højde 25 cm.
Sukkerskål nr. 1680 11 cm.
Flødekande nr. 1538 10 cm.
Et par lysestager nr. 1911 10 cm.
Yderpotte nr. 8501 7,5 cm.

Brugsslitage, enkelte med mindre brugsspor, flødekande med Kantstødt ved tuden.

Få foretaget en gratis vurdering!

12 plader nr. 1625 17 cm.
2 fade nr. 1505 7 cm.
Kagefad nr. 1532 17,5 cm.
Kagefad nr. 1694 16 x 23 cm.
Sukkerskål nr. 1680 11 cm.
Flødekande nr. 1538 10 cm.
Yderpotte nr. 8501 7,5 cm.

Antal besøg: 11.494