Et fantastisk, ægte, overdimensioneret Universal Genéve DIAMANT med mekanisk urværk.
Dette ur er prydet med ca. 4,30 ct diamanter i alt, inklusive: • 24 x runde, otte-slebne diamanter sat omkring en sølvfarvet flade • 22 x otte-slebne diamanter og 6 x graduerede baguette-slebne diamanter sat i skuldrene • 28 x brillantslebne diamanter sat i armbåndet Armbåndet på dette ur er hvidguld (testet som 18k).
Urkassen på dette ur er enversteel (stemplet).
Serie-/kassenummeret på dette ur er: 118469027378.
Urkassen på dette ur er rund med graduerende skuldre.
Urskivens diameter er ca. 18 mm (¾ tomme).
Urkassen på dette ur (inklusive skuldrene) måler: 45 mm (1¾ tomme) lang x 2½ mm (1 tomme) bred, ca.
Urlængde: 16 cm (6¼ tommer), ca.
Dette ur kommer i en præsentationsæske.
Urets vægt: 22,5 gram.
Æskevægt: 140,0 gram.
Samlet vægt: 162,5 gram.
Brugt/godt.
Mindre ridser på glas.
I god stand på optagelsestidspunktet.
Urets vægt: 22,5 gram.
Æskevægt: 140,0 gram.
Samlet vægt: 162,5 gram.
Brugt/godt.
Mindre ridser på glas.