FAD OG SKÅL, 2 dele, glas, Lena Hansson og Orrefors.

101840. FAD OG SKÅL, 2 dele, glas, Lena Hansson og Orrefors.

Fad dekoreret med blomst. Pink og rødlilla toner. Signeret Lena Hansson Steninge Slot 2002.
Diameter 37 cm.
Skål i klar glasmasse. Udskåret indretning. Signeret Orrefors 4071-121.
Højde 11 cm.
Diameter 15 cm.

Skål med kanthak og underside ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 37 cm.
Højde 11 cm.
Diameter 15 cm.

Antal besøg: 3.358