1013391. YNGVE EKSTRÖM. SOFAGRUPPE, 4 dele, fyrretræ, "Dymling", svensk, signeret, 20. århundrede.
Sofa, længde ca 198 cm, ryghøjde ca 65 cm Bord, længde ca 140 cm, højde ca 44 cm 2 lænestole.
Brugsslitage. mindre pletter, mærker.
Yngve Ekström (1913–1988)