ART NOUVEAU STIL LYSEBROCHE.

ART NOUVEAU STIL LYSEBROCHE.
1011292. ART NOUVEAU STIL LYSEBROCHE.

Et guldsmedevedhæng/broche i art nouveau-stil. Denne broche er sølv (stemplet "925"). Vingene på denne guldsmede er hver sat med flerfarvet emaljeindlæg og 8 runde marcasit-sten.

Hvert øje af guldsmede er sat med en cabochon rubin.

Guldsmedens krop er sat med en enkelt ovalskåret ametyst ædelsten.

Insektets hale er sat med yderligere 9 marcasit-sten. Omtrentlig mål på brochen: 47 mm x 56 mm Totalvægt: 7,6 gram.

Som ny / meget god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Som ny / meget god.

Antal besøg: 2.100