100658. KERAMISKE genstande, 14 dele, Rörstrand, anden halvdel af det 20. århundrede.
Vase "Piggelin", Marianne Westman, Højde 20 cm.
Flødekande, "Blue Fire".
6 fisketallerkener.
Fed, Rörstrand, signeret AL.
Potta, Marianne Westman.
Vase, skål, fad og lysestage, Ingrid Persson.
Brugsslitage, lejlighedsvis Kantstødt.