100138. Sæt OF PORCELAIN, 27 dele, inklusive Rörstrand, Gefle, Bo Fajans etc., anden halvdel af det 20. århundrede.
Ovnpande "Irene", Rörstrand, 1966-1977 Plader "Smedning", Gefle, 1966 - 1974 Skål, Riviera keramik Skottorp, 50'erne.
Brugsslitage, lille Kantstødt på undersiden af en af tønderne til kopperne.