ENEROTH, KENNETH (foto). Jimi Hendrix i Sporthallen, Västerås, 1967. Svartvitt originalfotografi. Mått: 448 x 388 mm. Signerad av fotografen och numrerad 5/20. Ramad.
The Jimi Hendrix Experience spelade två konserter i Västerås i esptember 1967. Förband var Västeråsbandet Mersey Sect med bland andra Pugh Rogefeldt.
Se beskrivning.
Visas på Nybrogatan 32.
Se beskrivning.
Visas på Nybrogatan 32.
Ange din plats för att se transportalternativ och priser.