SUPKOPP/SNAPSGLAS. 6 st. Silver. Tillverkade av C.F Carlman, Stockholm, 1949.

219690. SUPKOPP/SNAPSGLAS. 6 st. Silver. Tillverkade av C.F Carlman, Stockholm, 1949.

6 snapsglas/supkoppar i originaletui. C.F.Carlman Kungl. hof & ordens-juvelerare Stockholm. Regeringsgatan 15.
Svagt svängda på låg fotring.
Märkta CFC, Kattfot, S, Stockholm, Y8.
Höjd 4,5 cm.
Diameter 4,5 cm.
Vikt 240 gram.

Gravyr av monogram
Repor.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Svagt svängda på låg fotring.
Höjd 4,5 cm.
Diameter 4,5 cm.
Vikt 240 gram.

Gravyr av monogram
Repor.
Bruksskick.

Antal besök: 1 913