VAS i porslin. Satsuma. Japan. 1900-tal.

213416. VAS i porslin. Satsuma. Japan. 1900-tal.

Vas med polykrom dekor satt med figurer i relief
Förgyllning, bårder, rosttoner i brunt, krackelyr
Stämplad
Höjd 26 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad
Höjd 26 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 643