TAKLAMPA, mässing och siden, modell T 2560, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-tal.

205560. TAKLAMPA, mässing och siden, modell T 2560, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-tal.

Lampskärm i naturvit siden.

Höjd ca 30 cm, exkl. sladd.
Diameter ca 50 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lampskärm i naturvit siden.

Höjd ca 30 cm, exkl. sladd.
Diameter ca 50 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 3 291