205545. FICKUR i 14K gult guld. Remontoir. Schweiz.
Fickur i gult guld med cisellerad boett och gravering
Urtavla med romerska numerärer
Boettens insida stämplad 0,585 G och ekorrsymbolen, AH 20408
Urverkets baksida stämplat Remontoir Cylindre 10 rubis
Totalvikt 20,2 gram.
Bruksskick med avslag på urtavlans botten
Ej funktionstestad
Märken efter armbandsmontering.