SKEDAR, silver, bl.a. C.A Serander, Sundsvall 1800-tal. Totalvikt 245 gram.

203012. SKEDAR, silver, bl.a. C.A Serander, Sundsvall 1800-tal. Totalvikt 245 gram.

2 st skedar, "Gammal Fransk", längd 21,5 respektive 22 cm, "C.A. Serander, Sundsvall 1863 respektive 1975.
1 st sked, "Gammal Fransk", J.O. Östlund, Gävle, 1871.
1 st sked, Pehr Olof Bäcklund, Gävle, 1825.
1 st sked, "Gammal Fransk", Johan Boije, Stockholm, 1849.

Slitage. Dedikationer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Dedikationer.

Antal besök: 1 272