TEKANNA med RESCHAUD. Empirstil. Silverpläterad metall. Troligen England. Stämplad.

197305. TEKANNA med RESCHAUD. Empirstil. Silverpläterad metall. Troligen England. Stämplad.

Tekanna på reschaud med godronnerad dekor.
Tekanna med handtag och knopp i svärtat trä, knopp i form av en blomma.
Troligen England.
1900-talets första hälft.
Stämplad.
Höjd ca 34 cm.

Brännare saknas.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Troligen England.
1900-talets första hälft.
Stämplad.
Höjd ca 34 cm.

Brännare saknas.
Bruksskick.

Antal besök: 1 116