TEKANNA med RESCHAUD. Empirstil. Silverpläterad metall. Troligen England. Stämplad.
197305. TEKANNA med RESCHAUD. Empirstil. Silverpläterad metall. Troligen England. Stämplad.
Tekanna på reschaud med godronnerad dekor.
Tekanna med handtag och knopp i svärtat trä, knopp i form av en blomma.
Troligen England.
1900-talets första hälft.
Stämplad.
Höjd ca 34 cm.
Troligen England.
1900-talets första hälft.
Stämplad.
Höjd ca 34 cm.