PARTI PORSLIN, TRÄ, GLAS OCH METALL, 4 delar.

195895. PARTI PORSLIN, TRÄ, GLAS OCH METALL, 4 delar.

Barometer 1800-1900-tal. Höjd 43 cm.
Porslinsskål med lock, märkt. Diameter 17,7 cm.
Glasskål Kosta Boda, signerad K. Engman ( Kjell ). Diameter 12,5 cm.
Termometer med kopparfodral, Jugend. Höjd 21 cm.
Termometer.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Termometer.

Bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 508