Barometer 1800-1900-tal. Höjd 43 cm.
Porslinsskål med lock, märkt. Diameter 17,7 cm.
Glasskål Kosta Boda, signerad K. Engman ( Kjell ). Diameter 12,5 cm.
Termometer med kopparfodral, Jugend. Höjd 21 cm.
Termometer.
Bruksslitage.
Termometer.
Bruksslitage.