PARTI GLAS. 6 st. Bla. Vicke Lindstrand, Orrefors.

193199. PARTI GLAS. 6 st. Bla. Vicke Lindstrand, Orrefors.

1 st askfat i ljusblå glasmassa för cigarr och/eller piprökare, diameter, 16,5 cm, signerat Orrefors
1 st askfat i ljusblå glasmassa för cigarettrökare, diameter 13,5 cm, signerat Orrefors
1 st vas i ljusblå glasmassa, höjd 16,5 cm, signerat Orrefors LU 2251/2
1 st skål höjd, 13,5 cm, signerad Orrefors JJ 996962
1 st skål, höjd 10,5 m, signerad Orrefors
1 st vas, höjd 21,5 cm, signerad Orrefors JJ 44996962.

Bruksskick
Stor Orreforsskål med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick

Antal besök: 1 884