1 st kopparpanna med dubbla hänklar, diameter 24 cm, märkt Prima Svenskt Fabrikat, 2 1/2
1 st trebent kaffekanna, höjd 30 cm
1 st trebent kaffekanna, höjd 21 cm
1 st gryta med dubbla hänklar på värmeställ, höjd 23 cm
1 st kaffekanna, höjd 17,5 cm
1 st trebent gryta med handtag, höjd 12,5 cm
5 st kakformar, diameter 10 cm
1 st såsslev, längd 23,5 cm.
Bruksslitage med repor, putsskador och ärgningar.
1 st kaffekanna, höjd 17,5 cm
1 st såsslev, längd 23,5 cm.