BÖCKER, 8 st, antikviteter och formgivning, 1900/2000-tal.

189769. BÖCKER, 8 st, antikviteter och formgivning, 1900/2000-tal.

Rörstrand 280 år, Bengt Nyström & Jan Brunius. ICA Bokförlag 2007
Svenskt Glas, Wahlström & Widstrand, 1991
De svenska antikviteternas historia, Märta Holkers, Albert Bonnier förlag, 2007
Gustavsberg, Gösta Arvidsson, Norstedts, 2007
Moderna Klassiker, Elizabeth Wilhide, Bokförlaget Max Ström, 2008
Upsala-Ekeby 1886-1978, Bokförlaget Bombus, 2007
Antikvitetsboken, Anthony Livesey, 1980
Upsala-Ekeby Keramik, Karin Söderlind, Albinson & Sjöberg Förlags AB, 2006.

Slitage. Vissa omslag med smärre märken och skador. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 975