KOFFERT/RESEGARDEROB, AEW Stockholm. 1900-talets första hälft.

179738. KOFFERT/RESEGARDEROB, AEW Stockholm. 1900-talets första hälft.

Klistermärken från Svenska Amerika Linien, (Swedish American Line), Drottningholm Hotel Bristol, Bergen. Royal British Hotel Edinburgh, mfl. Insida med hänganordning för 2 galgar samt fack för skor.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 152