Glas (31). Blandat. 1950/60-tal
Höjd från 5 cm upp till 13,3 cm.
Röd Rubin
Fruktfat, höjd 7,5, diam 26 cm.
Ljusstake, höjd 7 cm.
Blomsteruppsats, med fiskfigur, höjd 19 cm.
Bruksskick.
Röd Rubin
Ljusstake, höjd 7 cm.
Bruksskick.