175200. BOKHYLLA, teak, AB Svenska Ramfabriken, Malmbäck, 60-tal.
Svartlackerad benställning med stomme i teakfaner. Hyllor, lådor, skåp samt utdragbar skrivskiva.
Längd 116, bredd 40, höjd 164 cm.
Bruksslitage, repor, märken och stötmärken.
Nyckel/nycklar finns.