BÖCKER, 3 st. religon, 1800-tal.

174412. BÖCKER, 3 st. religon, 1800-tal.

Biblen, eller den Heliga skrift gamla och nya testamentet med stående stilar på föranstaltande af Sivenska Bibelsällskapet. Tryckt hos Samuel Rumstedt 1839

Linderots Predikningar 1800-tal

Johan Samuel Adami eller Misanders Gudi helgade sabbaths = RD, bestående Uti gudeliga betraktelser öfver alla sön= och högtids=dagars evangelier, hela året igenom. Tryckt och upplagd hos J.P Lindh, 1806.

Skador, slitage, saknas vissa sidor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 892