173793. MATSALSGRUPP, 5 delar, "Solna", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.
Ek. Skyltmärkt.
Matbord, rund skiva. Diameter 120, höjd 75 cm. Tre extra skivor a 55 cm medföljer. Total längd med skivor 285 cm.
Stolar, 4 st.
Bruksslitage, torkad stoppning.