HATT samt KÄPP med silverkrycka, 1900-talets första hälft.
173628. HATT samt KÄPP med silverkrycka, 1900-talets första hälft.
Längd käpp: 88 cm.
Hatt med slitage samt buckla. Käpp med slitage, märken, bucklor, repor. Käpp med monogramgravyr på handtag (MH). Hatt med hålslagna Initialer "MH" i foder.
Längd käpp: 88 cm.